TNPW060335K7FHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060335K7FHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 35.7K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
35.7kOhms
Composition :
Thin Film
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060335K7FHEA
Vishay / Dale TNPW060335K7FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 35.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C