TNPW060335K7BYEA
Mfr.Part #
TNPW060335K7BYEA
Description
RES 35.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
35.7kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060335K7BYEA
Vishay / Dale TNPW060335K7BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 35.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C