TNPW060335K7BETA
Mfr.Part #
TNPW060335K7BETA
Description
RES 35.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Height :
558.8μm
Case Code (Imperial) :
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
35.7kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Military
Max Power Dissipation :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Width :
838.2μm
Datasheets
TNPW060335K7BETA
Vishay / Dale TNPW060335K7BETA
TNPW Series, Thin Film, 35.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C