TNPW060335K7BEEN
Mfr.Part #
TNPW060335K7BEEN
Description
RES 35.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
Resistance :
35.7kOhms
13 Weeks
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
75V
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Width :
838.2μm
Length :
1.6002mm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW060335K7BEEN
Vishay / Dale TNPW060335K7BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 35.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C