TNPW060335K7BEEA
Mfr.Part #
TNPW060335K7BEEA
Description
RES 35.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
9
In Stock :
9
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
Power Rating :
63mW
Resistance :
35.7kOhms
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Weight :
2.012816mg
Supplier Device Package :
0603
Length :
1.6mm
Military Standard :
Not
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Case Code (Metric) :
1608
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Width :
838.2μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Depth :
850μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
75V
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW060335K7BEEA
Vishay / Dale TNPW060335K7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 35.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C