TNPW060335K2BEEN
Mfr.Part #
TNPW060335K2BEEN
Description
RES 35.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
35.2kOhms
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW060335K2BEEN
Vishay / Dale TNPW060335K2BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 35.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C