TNPW060335K2BECN
Mfr.Part #
TNPW060335K2BECN
Description
RES 35.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Resistance :
35.2kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060335K2BECN
Vishay / Dale TNPW060335K2BECN
TNPW Series, Thin Film, 35.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C