TNPW0603357RFETA
Mfr.Part #
TNPW0603357RFETA
Description
RES 357 OHM 1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Resistance :
357Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW0603357RFETA
Vishay / Dale TNPW0603357RFETA
TNPW Series, Thin Film, 357Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C