TNPW0603357RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603357RBYEA
Description
RES 357 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Amphenol
Product Category :
Specialized Cables
Tolerance :
±0.1%
Product Type :
Specialized Cables
Brand :
Amphenol FCI
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Series :
TNPW e3
Subcategory :
Cable Assemblies
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
357 Ohms
Size / Dimension :
0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm)
Product :
I/O Cables
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Supplier Device Package :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW0603357RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603357RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 357 Ohms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C