TNPW0603357RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603357RBETA
Description
RES 357 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
357Ohms
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated :
75V
Composition :
Thin Film
Width :
838.2μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
850μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6mm
Height :
558.8μm
Power Rating :
100mW
2
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Non-RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0603357RBETA
Vishay / Dale TNPW0603357RBETA
TNPW Series, Thin Film, 357Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C