TNPW0603357RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603357RBEEN
Description
RES 357 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1.6002mm
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Width :
838.2μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Resistance :
357Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603357RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603357RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 357Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C