TNPW0603357RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603357RBEEA
Description
RES 357 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Pins :
2
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Width :
838.2μm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW e3
REACH SVHC :
Unknown
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Number of Terminations :
2
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
558.8μm
Resistance :
357Ohms
Voltage - Rated :
75V
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW0603357RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603357RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 357Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C