TNPW0603352RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603352RBETA
Description
RES 352 OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Resistance :
352Ohms
Datasheets
TNPW0603352RBETA
Vishay / Dale TNPW0603352RBETA
TNPW Series, Thin Film, 352Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C