TNPW0603352RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603352RBEEA
Description
RES 352 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
63mW
13 Weeks
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
838.2μm
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Resistance :
352Ohms
Datasheets
TNPW0603352RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603352RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 352Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C