TNPW060334R8DHTA
Mfr.Part #
TNPW060334R8DHTA
Description
RES 34.8 OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
34.8Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060334R8DHTA
Vishay / Dale TNPW060334R8DHTA
TNPW Series, Thin Film, 34.8Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C