TNPW060334R8BETA
Mfr.Part #
TNPW060334R8BETA
Description
RES 34.8 OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
100mW
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
838.2μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Number of Terminations :
2
Length :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
15 Weeks
TNPW
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
34.8Ohms
Datasheets
TNPW060334R8BETA
Vishay / Dale TNPW060334R8BETA
TNPW Series, Thin Film, 34.8Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C