TNPW060334R8BEEA
Mfr.Part #
TNPW060334R8BEEA
Description
RES 34.8 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Resistance :
34.8Ohms
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
838.2μm
Tape and Reel (TR)
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW060334R8BEEA
Vishay / Dale TNPW060334R8BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 34.8Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C