TNPW060334R0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060334R0BEEA
Description
RES 34 OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height :
558.8μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
838.2μm
Length :
1.6002mm
Power Rating :
63mW
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
34Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060334R0BEEA
Vishay / Dale TNPW060334R0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 34Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C