TNPW060334K8FHEA
Mfr.Part #
TNPW060334K8FHEA
Description
RES 34.8K OHM 1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
850μm
Resistance :
34.8kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060334K8FHEA
Vishay / Dale TNPW060334K8FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 34.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C