TNPW060334K8DHEA
Mfr.Part #
TNPW060334K8DHEA
Description
RES 34.8K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
34.8kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060334K8DHEA
Vishay / Dale TNPW060334K8DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 34.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C