TNPW060334K8DEEA
Mfr.Part #
TNPW060334K8DEEA
Description
RES 34.8K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Resistance :
34.8kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060334K8DEEA
Vishay / Dale TNPW060334K8DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 34.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C