TNPW060334K8BYEA
Mfr.Part #
TNPW060334K8BYEA
Description
RES 34.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Factory Lead Time :
16 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Depth :
850μm
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Resistance :
34.8kOhms
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Length :
1.6mm
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060334K8BYEA
Vishay / Dale TNPW060334K8BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 34.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C