TNPW060334K8BXEA
Mfr.Part #
TNPW060334K8BXEA
Description
RES 34.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
34.8kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060334K8BXEA
Vishay / Dale TNPW060334K8BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 34.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C