TNPW060334K8BETA
Mfr.Part #
TNPW060334K8BETA
Description
RES 34.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
34.8kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 75V
Height :
558.8μm
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Depth :
850μm
TNPW
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
75V
Military Standard :
Not
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060334K8BETA
Vishay / Dale TNPW060334K8BETA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 34.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C