TNPW060334K8BEEN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060334K8BEEN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 34.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
838.2μm
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW e3
Resistance :
34.8kOhms
Weight :
2.012816mg
Supplier Device Package :
Depth :
850μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Height :
558.8μm
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Published :
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
100V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mount :
Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Length :
1.6mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060334K8BEEN
Vishay / Dale TNPW060334K8BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 34.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C