TNPW060334K8BECN
Mfr.Part #
TNPW060334K8BECN
Description
RES 34.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Depth :
850μm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
1.6mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
34.8kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW060334K8BECN
Vishay / Dale TNPW060334K8BECN
TNPW Series, Thin Film, 34.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C