TNPW060334K4BETA
Mfr.Part #
TNPW060334K4BETA
Description
RES 34.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
34.4kOhms
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060334K4BETA
Vishay / Dale TNPW060334K4BETA
TNPW Series, Thin Film, 34.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C