TNPW060334K4BEEN
Mfr.Part #
TNPW060334K4BEEN
Description
RES 34.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Resistance :
34.4kOhms
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
800μm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
TNPW e3
Length :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Height :
450μm
Datasheets
TNPW060334K4BEEN
Vishay / Dale TNPW060334K4BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 34.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C