TNPW060334K0FHEA
Mfr.Part #
TNPW060334K0FHEA
Description
RES 34K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Resistance :
34kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060334K0FHEA
Vishay / Dale TNPW060334K0FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 34kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C