TNPW060334K0FETA
Mfr.Part #
TNPW060334K0FETA
Description
RES 34K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
34kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060334K0FETA
Vishay / Dale TNPW060334K0FETA
TNPW Series, Thin Film, 34kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C