TNPW060334K0DHTA
Mfr.Part #
TNPW060334K0DHTA
Description
RES 34K OHM 0.5% 1/10W 0603
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Published :
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
34kOhms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW060334K0DHTA
Vishay / Dale TNPW060334K0DHTA
TNPW Series, Thin Film, 34kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C