TNPW060334K0DETA
Mfr.Part #
TNPW060334K0DETA
Description
RES 34K OHM 0.5% 1/10W 0603
Feature :
Military
Resistance :
34kOhms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060334K0DETA
Vishay / Dale TNPW060334K0DETA
TNPW Series, Thin Film, 34kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C