TNPW060334K0DEEA
Mfr.Part #
TNPW060334K0DEEA
Description
RES 34K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Resistance :
34kOhms
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060334K0DEEA
Vishay / Dale TNPW060334K0DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 34kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C