TNPW060334K0BYEA
Mfr.Part #
TNPW060334K0BYEA
Description
RES 34K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Depth :
850μm
Resistance :
34kOhms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Military Standard :
Not
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW060334K0BYEA
Vishay / Dale TNPW060334K0BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 34kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C