TNPW060334K0BETA
Mfr.Part #
TNPW060334K0BETA
Description
RES 34K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
75V
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Width :
838.2μm
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
34kOhms
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
558.8μm
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW060334K0BETA
Vishay / Dale TNPW060334K0BETA
TNPW Series, Thin Film, 34kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C