TNPW060334K0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060334K0BEEA
Description
RES 34K OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
REACH SVHC :
Unknown
Max Power Dissipation :
100mW
1 (Unlimited)
Number of Pins :
2
Height :
558.8μm
Length :
1.6mm
Width :
838.2μm
Voltage - Rated :
75V
Published :
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Military Standard :
Not
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
34kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Depth :
850μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW060334K0BEEA
Vishay / Dale TNPW060334K0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 34kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C