TNPW060334K0BECN
Mfr.Part #
TNPW060334K0BECN
Description
RES 34K OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
34kOhms
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060334K0BECN
Vishay / Dale TNPW060334K0BECN
TNPW Series, Thin Film, 34kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C