TNPW0603348RBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603348RBHEA
Description
RES 348 OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
348Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
TNPW0603348RBHEA
Vishay / Dale TNPW0603348RBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 348Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C