TNPW0603348RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603348RBEEA
Description
RES 348 OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
348Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
75V
Weight :
2.012816mg
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
REACH SVHC :
Unknown
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Length :
1.6002mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Contact Plating :
Tin
Number of Terminations :
2
Number of Pins :
2
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW0603348RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603348RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 348Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C