TNPW0603344RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603344RBETA
Description
RES 344 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Resistance :
344Ohms
Tolerance :
±0.1%
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW0603344RBETA
Vishay / Dale TNPW0603344RBETA
TNPW Series, Thin Film, 344Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C