TNPW0603344RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603344RBEEA
Description
RES 344 OHM 0.1% 1/10W 0603
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
2
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
558.8μm
Resistance :
344Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW0603344RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603344RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 344Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C