TNPW0603340RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603340RFHEA
Description
RES 340 OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
340Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
TNPW0603340RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603340RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 340Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C