TNPW0603340RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603340RBYEA
Description
RES 340 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
340Ohms
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603340RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603340RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 340Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C