TNPW0603340RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603340RBETA
Description
RES 340 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Composition :
Thin Film
Published :
Resistance :
340Ohms
Height :
558.8μm
Number of Terminations :
2
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6002mm
Datasheets
TNPW0603340RBETA
Vishay / Dale TNPW0603340RBETA
TNPW Series, Thin Film, 340Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C