TNPW0603340RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603340RBEEN
Description
RES 340 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6002mm
Power Rating :
100mW
Resistance :
340Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW0603340RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603340RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 340Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C