TNPW0603340RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603340RBEEA
Description
RES 340 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
340Ohms
Max Power Dissipation :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Contact Plating :
Tin
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Height :
558.8μm
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
800μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
TNPW0603340RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603340RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 340Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C