TNPW060333R2FEEA
Mfr.Part #
TNPW060333R2FEEA
Description
RES 33.2 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
33.2Ohms
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060333R2FEEA
Vishay / Dale TNPW060333R2FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 33.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C