TNPW060333R2DHTA
Mfr.Part #
TNPW060333R2DHTA
Description
RES 33.2 OHM 0.5% 1/10W 0603
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Weight :
2.012816mg
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
800μm
Length :
1.6mm
Resistance :
33.2Ohms
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Datasheets
TNPW060333R2DHTA
Vishay / Dale TNPW060333R2DHTA
TNPW Series, Thin Film, 33.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C