TNPW060333R2DEEA
Mfr.Part #
TNPW060333R2DEEA
Description
RES 33.2 OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
33.2Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
TNPW060333R2DEEA
Vishay / Dale TNPW060333R2DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 33.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C