TNPW060333R2BHEA
Mfr.Part #
TNPW060333R2BHEA
Description
RES 33.2 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
33.2Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060333R2BHEA
Vishay / Dale TNPW060333R2BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 33.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C